kumarda kazanan aşkta kaybeder

Bepanthol tarafından Nisan 2, 2009 tarihinde yazılmıştır.

Aşkım hani bir kaç tane hayalimiz var. Onları gerçekleştirmek için sayısal, şans topu ve super loto gibi şans oyunları oynadık. Hani sende bende futbol takip etsek iddaa’ya bile başlayacaktık. Ama olmadı. Çıkmadı. Her işte bir hayır vardır.

Şimdi bunları neden yazdım diyeceksen. Bir haber okudum Ntvmsnbc aklıma geldi. Hem üzücü hem komik bir olay bu.

fileashx“Portekiz’de 2 yıl önce loto çekilişinde 15 milyon Euro kazanan bir çift, ikramiyeyi almalarından sonra anlaşmazlığa düşünce, hem ayrıldı, hem de ikramiyeye dokunamayacak hale geldi.

Yerel basına göre, ülkenin kuzeyindeki Barcelos mahkemesinde, ikramiyeyi aldıktan sonra küsen ve birbirleriyle konuşmayan eski aşıkların uzlaşmaları için yapılan son girişim de sonuç vermedi ve karar yargıya kaldı.

Habere göre, Luis Ribeiro (25) ve Cristina Simoes (22) adlı aşıklar, 19 Ocak 2007′de yapılan ”euromillionnaire” adı verilen loto çekilişinden 15 milyon Euro (yaklaşık 33,5 milyon lira) ikramiye kazandı. Para, Luis Ribeiro ve genç kızın ailesinin ortak açtırdığı banka hesabına yatırıldı.

Diario de Noticias gazetesine göre Luis Ribeiro, çiftçi olan ailesine yardım etmek için hesaptaki paranın bir bölümünü çekmek istediğinde parayı alamadığını, çünkü önce kızlarıyla evlenmesini isteyen Simoes ailesinin paranın çekilmesini engellediğini söyledi.

Ribeiro, buna karşılık olarak dava açtı ve hesabın dava sonuçlanana kadar dondurulmasını sağladı. Çift bunun üzerine ayrıldı.

Simoes’in avukatına göre, lotoda ikramiye kazanan 7 numarayı kendisinin bulduğunu söyleyen Cristina Simoes, tüm ikramiyenin kendisine ait olduğunu iddia ediyor.

Ribeiro ise, 6 Euro’luk kuponun 4 Euro’sunu kendisinin ödediğini ve bu nedenle ikramiyenin ikiye bölünmesi gerektiğini söylüyor.

Habere göre, davanın sonuçlanmasını bekleyen gençlerden Cristina, artık annesi yanında olmadan dışarı çıkamıyor, çünkü ailesi, milyoner olarak görülen Cristina’nın kaçırılmasından endişe ediyor.

Luis ise yaşamını, ailesinin çiftliğinde inek sağarak sürdürüyor. ”

Demek istiyorum ki biz böyle de iyiyiz be aşkım. :)

Bookmark and Share

VN:F [1.4.3_701]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Etiket bulutu: , , , , , , ,

Bu giri Perşembe, Nisan 2, 2009 tarihinde ve saat 12:17 oluşturulmuştur. Yorum yazabilir veya kendi sitenizden izleyebilir veya takip edebilirsiniz "RSS 2.0". Yorum yaz, veya takip et sitenden.

 

2 tane yorum var. “kumarda kazanan aşkta kaybeder” adlı başlığa...

 1. CherryBlossomGirl CherryBlossomGirl Demiş ki:

  para insanları bozuyor işte,kızılderili yazında dediği gibi aslında…
  aşkım zaten çok paraya gerek yok, bazı ihtiyaçlarımızı daha rahat giderebilmek ve kafamızın rahat olacağı kadar bir para çıksa yeter. allahım duy bizi :) )

  VN:F [1.4.3_701]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Bepanthol Bepanthol Demiş ki:

  ya bu parada hep faydalanamayacak insanlara çıkıyor baksana. 7 ceddi o para ile geçinebilecekken. İnek sağmaya devam ediyor insan. Manyak olmak lazım bence. Gerçekten fazla birşeye de gerek yok. Ne yapacaz parayı turşusunu mu kuracağız? :) Aslında fazla mal da göz çıkarmaz. Bak para çıkarsa sana pejo 107 alacam söz.

  VN:F [1.4.3_701]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Yorumla

Yorum yazabilmeniz için siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Fakat üyelikler CherryBlossomGirl ve Bepanthol tarafından kapalı tutulmaktadır.

pressyado.com teknik özelliklerini geliştirmeye devam ediyor...