her günümü son günüm gibi yaşıyorum.

Bepanthol tarafından Nisan 21, 2009 tarihinde yazılmıştır.

Aşkım bu sözü Patrick Swayze sölemiş. Bu adam 90′ların en süper filminde baş rol oynamıştı Demi Moore ile. Film’in adı Ghost. Beni etkileyen ilk film ve en çok etkileyen film diyebilirim sana. Film aynı zamanda da muzikleri ile de yıkım bir film. Özelikle Ghost Unchained Melody süper süper. Bu şarkıyı Bayhan seslendirdiğinde gerçekten çok üzülmüştüm. İşte aşkım o efsane şarkı ve sözleri.

Unchained Melody

Oh my love, my darling
I’ve hungered for your touch
A long, lonely time
And time goes by so slowly
And time can do so much
Are you still mine
I need your love, I need your love
God speed your love to me

Lonely rivers flow to the sea, to the sea
To the open arms of the sea, yeah
Lonely rivers sigh ‘Wait for me, wait for me’
I’ll be coming home, wait for me

Her sahnesi tüyler ürpertici. Gerçekten böyle olabiliyor mu? Sevdiğimi kaybedince eğer yarım kaldıysa hep yanımda kalabiliyor mu? Belki de bir enerji meselesi.
Senle bir ara Ghost Whisperer izliyorduk bayıla bayıla ruhların yarım kalmış işleri ile ilgilenen Melinda. O dizide de nasıl tüylerimiz ürperiyorsa bu filmde de zamanında böyle olmuştum işte. Melinda’yı ama Jennifer Lowe Hewitt nasıl oynuyor ve o da bence çok başarılı. Ruhlar ile ilgili bir çok dizi ve filme bağımlılığım ruhlara merakımdan olabilir belki. Çok gizemli ve doğa ötesi.

Ghost filminde de Demi Moore hayranlık uyandıracak bir oyun sergilemişti. Patrick Swayze ile çok güzel birliktelik sergilemişler. Unutulmaz bir aşk hikayesine sahne oldu. Bu film iki oyuncuyuda unutulmazlar arasına aldı bence. Daha sonra bir şekilde Demi Moore’dan çok soğudum.

patrickswayzeeriyorpatrickswayzeee111Şimdi asıl üzüldüğüm konuya gelmek istiyorum. Patrick Swayze ile ilgili. Bugün gazeteyi açtım ve fotoğraflarını gördüm çok çok üzüldüm. Maalesef uzun süreden beri pankreas kanseri ile savaşıyormuş. Fotoğraflarda ise o eski günlerinden de çok uzakta çok zayıflamış. Ama hala çalışıyormuş. Bu sözler ile hayata bağlanıyormuş ve çalışmaya devam ediyormuş. “Her günümü son günüm gibi yaşıyorum.”

Bence kimse ne olursa olsun hiç bir şekilde hayattan kopmamalı ve bağlanmalı. Hayatın değerini bilmeli ve onu daha çok yaşamaya çaba sarfetmeli. İnşallah bu hastalığı yenecek.

Bookmark and Share

VN:F [1.4.3_701]
Rating: 2.5/5 (2 votes cast)

Etiket bulutu: , , , , , , , ,

Bu giri Salı, Nisan 21, 2009 tarihinde ve saat 20:14 oluşturulmuştur. Yorum yazabilir veya kendi sitenizden izleyebilir veya takip edebilirsiniz "RSS 2.0". Yorum yaz, veya takip et sitenden.

 

3 tane yorum var. “her günümü son günüm gibi yaşıyorum.” adlı başlığa...

 1. CherryBlossomGirl CherryBlossomGirl Demiş ki:

  ben de bu filmi lise yıllarımda izlediğimi hatırlıyorum. hatta bir arkadaşım sevgilisine zippo hediye etmişti de üstüne bu şarkıdan bazı sözlei yazdırmıştı, bizi de çok etkilemişti o zamanla, geçenlerde de moiemax verdi filmi ve bir daha bir daha izledim zevkle. bir de geçenlerde patrick swayzenin başka bir filmini izleyip yaa ne yakışıklı adammış demiştim. pankreas kanseri olduğunu öğrenmiş ve zayıfladığını görmüştüm ama buraya eklediğim fotodaki kadar kötü olduğunu bilmiyordum son halinin… yazık… bilemiyorum düzelir mi, umudu yitirmemek lazım elbette. hastalık çeken herkese acil şifalar…
  oh my love my darling i hunger for your touch… çok güzelll…

  VN:F [1.4.3_701]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Bepanthol Bepanthol Demiş ki:

  Aşkım çok güzel bir parça ama en son bayhandan dinlediğimi hatırlıyorum. Ne kadar kötüydü değil mi? Herifin ne kadar çok hayran kitlesi vardı. Hatırlamak bile istemiyorum. Bakışları korkuluk gibi.

  İnsanlar her geçen gün daha çok değişiyor. Her gün yeni bir kırışıklık katılıyor yüzümüze yaşlanıyoruz. Allah kimseye böyle hastalık vermesin. :(

  Geçenlerde tv’de bir haberde kanser hastalığı 10 yıl içerisinde grip gibi tedavi edilecek diyordu. Bu tedavi inşallah şuanda uygulanan kemoterapi gibi yan etkileri olmaz.

  VN:F [1.4.3_701]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. Bepanthol Bepanthol Demiş ki:

  Unchained Melody’yi kim seslendirmiştir diye bir soru aldık.

  İşte Cevabı: 21 Temmuz 1977 günü Elvis Presley’in ölmeden önceki son 1 ayında seslendirmiş olduğu şarkıdır. Müziği Alex North, sözleri ise Hy Zaret tarafından yapılmıştır. 20. yüzyılın en çok cover’lanan şarkılarından birisidir.

  En son Bayhan tarafından söylenmiş olup Türkiye’de bu şarkı yasaklanmıştır. :)

  VN:F [1.4.3_701]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Yorumla

Yorum yazabilmeniz için siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Fakat üyelikler CherryBlossomGirl ve Bepanthol tarafından kapalı tutulmaktadır.

pressyado.com teknik özelliklerini geliştirmeye devam ediyor...